A CO2-vel az a gond, hogy sokkal nagyobb nyomáson működik, mint a levegőztető. bar nyomás van benne kb. Ezt a hagyományos szilikon cső nehezen viseli. Ha az ipari oxigénes cső bírja hosszú távon a nyomást és nem keményedik nagyon ki, akkor okés. A szódás szifonosból egy . A nagyobb lányomnak összeraktam egy literes növényest, magasnyomású co2 vel, neki van még rá ideje, bár néha már unja, mivel egy fodrászathoz vezető folyosón van, sokan látják, arra napi fél óra, plusz hétvégén egy fél nap rámegy. Heti 20 óra kb, a metszés, és a macerás óvatos 50% os vízcsere.(nem az enyém. Ahogy a porlasztókorong mérete nő, úgy nő az akvárium mérete is, amelyet a diffúzor el tud látni CO2-vel.
Például, egy 30 mm átmérőjű porlasztó korong megfelelő egy 90 cm hosszú akváriumhoz, egy 40 mm átmérőjű egy cm-es akváriumhoz, az 50 mm-es pedig egy cm hosszú akváriumot tud ellátni megfelelő mennyiségű. 12/29/ · Nekem van DC-m es elesztos co2-vel probalkozok es 35 literes az aksim. Az élesztős löttyöt érzésre keverem. Szabályzó csapom nincs hozza úgy hogy annyi bubi jön amennyit képes produkálni a rendszer. Még nem volt ra példa hogy túl sok lenne. A rákok, halak teljesen jol voltak, a DC zöld színű volt eddig mindig, sárgára még.
Ez a weboldal sütiket (kisméretű szöveges fájlokat) használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa az Ön számára. A süti információkat a Látogató böngészője tárolja, és olyasmiket csinál, mint például felismeri, hogy Ön járt-e már ezen a weblapon, s ha igen, megőrzi a böngészési előzményeket, vagy például névtelen információkat gyűjt a.
Visszér kezelése co2-vel
Inkább Visszér kezelése co2-vel “szokott” a baj lenni Visszér kezelése co2-vel olcsó megoldásokkal hogy nem hosszú “nyitvatartásra” tervezték őket és mikor órákig nyitott állapotban áram alatt vannak túlmelegednek. Annak ellenére, hogy a mililiteres palack kicsinek tűnik, három-négy hét alatt fogy ki teljesen az ADA Glass Counterrel mért egy buborék per másodperces, napi órás adagolás mellett, amely egy 60 cm hosszú akvárium CO2 szükségletét biztosítja.
Ha màr beszéltetek itt a forumon hasonlorol,akkor Sorry,de az élesztos Co2-val nem igazàn foglalkoztam! Ha ezekkel megvagyunk, és beszereztük a többi kelléket is, akkor nekiállhatunk összeállítani reaktorunkat a mellékelt rajz alapján. Tetszik a zselés megoldás, tisztább, lassúbb. Így a Pollen Glass felületén megjelenő algákat könnyű szerrel eltávolíthatjuk, ha a diffúzort a lúgos ADA Superge oldatban áztatjuk, amelyet erre a célra fejlesztettek. Nem saját írás! Így a Pollen Glass állapotát korlátlanul visszaállíthatjuk. Bizonyára már sokaknak okozott, vagy éppen okoz fejtörést, hogy kis vízalatti kertjük egyik nélkülözhetetlen tápanyagforrásának talán legfontosabb eszközét, milyen formában valósítsa meg. A CO2-vel az Visszér kezelése co2-vel gond, hogy sokkal nagyobb nyomáson működik, mint a levegőztető.
N-dee álltal leírt módon elkészítettem Visszér kezelése co2-vel reaktort tökéletesen működik egy apróságot kivéve:a levegőhöz való elzárócsap könnyezik.
Mint már említettem, műszaki antitalentum vagyok. Mindenféle barkácsolás inkább nehezemre esik, sem minthogy jólesne. Viszont vannak dolgok, amiket érdemes mindazoknak, akik rendelkeznek minimális kézügyességgel és hozzá való indíttatással, saját maguknak megvalósítani. N-dee leírásából minden ügyes kezű barkácsember elkészítheti a saját, házi készítésű CO2. 12/13/ · Maximum mekkora akvát lehet élesztős co2-vel ellátni egészségesen, egyszerűen?
Lecserélnénk gyereknek a 27L-t egy 74L-esre. Szerintetek? Cipo3 VIP kertész. Febr 5, # Sokan tortazselébe kötnek cukrot és az az alapja a rendszernek arra töltik fel a vizet amiben élesztő és még cukor van oldva. Ezt többen írtátok, hogy. S Cerebrovascularis reservkapacitás (CRK) vizsgálat CO2-vel. A lélegzet visszatartása következtében kialakuló véráramlási sebesség változásának vizsgálata az arteria cerebri mediában transcranialis Dopplerrel. A nyálmirigy kivezetőcsövének tágító kezelése.
Kezelése során az orvos antibiotikumot rendel, a gyógyulást segíti az ágynyugalom és a meleg. amelyek megakadályozzák, hogy a vér saját tömegétől visszafelé folyjon. Ha ez nem zár tökéletesen, a visszér vérrel erősen megtelik, s feszült, tágult lesz. A tüdőkapillárisokban a .
Amit a CO2-vel kapcsolatban még tudni érdemes | Nigro blog Variconisja
És mit jelent a víz felszínének enyhe mozgatása. Az eredmény ugyanaz. Téma indító Sgábor Viwszér kezdete Márc 14, Nem lehet, hogy nem beoldódik, hanem egyre jobban felgyülemlik a CO2 a tartály tetején… és légtelenítésnél huss, megpattan onnan? Anno említetted, hogy a Japánoknál vannak akik alkalmazzák az esti O2 beporlasztást, és hogy ezzel jobb Visszér kezelése co2-vel érhetőek el.
Tehát a levegőztetés és a CO2 VVisszér együtt nem nyerő. Élesztős CO2 Visszér kezelése co2-vel. Inkább Visszér kezelése co2-vel “szokott” a baj lenni az olcsó megoldásokkal hogy nem hosszú “nyitvatartásra” tervezték őket és mikor órákig nyitott állapotban áram alatt vannak túlmelegednek. Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz. Jah és még egy kérdés. Vagy éppen a tartósteszt, ami szintén PH alapján mér?
Ezért egy liter vízbe max 40dkg cukrot célszerű önteni. Ez már saját. Az biztos,hogy stabilabb mint a hagyományos élesztős módszer. Nem kel rázogatni,folyamatos a Co2 termelés,nem fut ki,aránylag egyenletes a buborékszám is. Szerintem 1 hónapot sehol nem bír ki.
Aránylag stabilan. Saját recept: 7dl víz,hozzá 4dl cukor összekeverve. Három óra a hűtőbe. Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz. Kb ennyi. Én is kiváncsi vagyok a fejleményekre.
Nekem régen kb 2 hetet bírt, de sok mindentől függ. Sent from my Motorola. Végre tudom most már, h kémiailag mi játszódik le!
Tyler Főkertész. Köszi hogy megosztottátok ezt a módszert! En eddig a sima löttyös élesztőssel próbálkoztam, de ez a zselés jobbnak tunik. Mindenképp ki fogom próbálni! Az élesztős módszerekkel csak az a baj sajnos hogy estére nem lehet elzárni.. Vagy kivesszük a porlasztot estére az akvariumbol es reggel visszatesszük macerás ki-be pakolni vagy az üveg kupakját tekerjük ki es reggel vissza az egész, de így meg megint várni kell 1 orat minimum mire feltöltődik nyomással a rendszer.
Tudtok esetleg valami célszerű módszert a ki es be kapcsolasra vagy sajnos ez egy ilyen szakma? A külső akasztós Szűrös időzitős megoldást olvastam de a kis kocka nanomomon nem lenne valami esztétikus. Szabó Dániel Kertész szaki. Ez a zselatinos megoldás tetszik.
Kipróbálom én is. Memphis Főkertész. Örülök hogy a ennyi információ össze jött a zselés megoldásról. Sikerült össze szednem minden hozzávalót, csak az a problémám, hogy nincs drop checkerem.
Szerintetek merjek belevágni érzésre? Az aki kb 30l, van benne 10 rc, meg 2 oto. Memphis said:. Tyler said:. Nekem van DC-m es elesztos co2-vel probalkozok es 35 literes az aksim. Az élesztős löttyöt érzésre keverem. Szabályzó csapom nincs hozza úgy hogy annyi bubi jön amennyit képes produkálni a rendszer. Ez pedig szinte mindenkinek ismerős dolog. Az üdítők is így vannak megbolondítva. Ezért kicsit el is kanyarodnék, és szemléletes példákkal igyekszem érzékeltetni a széndioxid vízzel való kapcsolatát. Mire kell ügyelni, a beoldott CO2-vel kapcsolatban?
Például, hogy a nagy nehezen beoldott gáz ne illanjon el olyan gyorsan.
Kedvenc példáimat fogom most felhozni! Ha egy pezsgőspoharat leteszünk az asztalra, egy másikat pedig óvatosan kevergetünk, akkor arra leszünk figyelmesek, hogy amit kevergetünk, abból a szénsav elég gyorsan elszökik. Amelyik az asztalon állt, az később is kellemesen csípi a nyelvünket. Tehát, az erős vízmozgás nem kedvez a beoldott széndioxidnak. Az a baj, hogy az akvárium nem pezsgőspohár. Nekünk fontos, hogy a medence egyik felén beoldott CO2 az egész akváriumban egyenletesen jelen legyen.
Tehát a dolog látszólag ellentétes, mégis szükséges a víz keringetése más szempontból is, de ezt most nem részletezem. Erre alkalmas az esőztető és a lilly pipe de csak akkor, ha nem csobog. Ismét a példával élve, ha egyik pohárból a másikba öntögetném a pezsgőt, sokkal hamarabb elmenne az ereje, mintha kevergetném.
Sok akvárium viszont túl hosszú ahhoz, hogy egy esőztető, vagy a lilly pipe kellőképp hatékony legyen az egyenletes eloszlásban. A tapasztalatom az, hogy 1 méternél hosszabb akváriumok már ilyenek. Ilyenkor tesznek jó szolgálatot a vízforgató pumpák.
Kicsik, szolidak és nevetségesen kis fogyasztásúak. Tehát a levegőztetés és a CO2 adagolás együtt nem nyerő. Ezzel nem mondom azt, hogy nincs szükség levegőztetőre, de csakis a megfelelő időben. Éjszaka sokan használják, akiket nem idegesít a pumpa és a porlasztókő zaja. Hasznos, mert éjjel nem csak a halak, de a növények is oxigént fogyasztanak.
Én nem használom mert azt vallom, hogy a víz felszínének enyhe mozgása juttat a vízbe elegendő mennyiségű oxigént, de sok japán növényes esküszik rá, hogy jobb eredményeket lehet így elérni. Még egy érdekes dolog a végére: Sokan kérdezik, hogy akkor a természetben hogy kerül ennyi CO2 a vízbe? Közkívánatra felkerült az oldalra egy chat, ami még könnyebbé teszi az azonnali és gyors eszmecserét.
A feleségem ma délután csak úgy mellesleg megjegyezte, hogy “ma beneveztem a blog Variconisod egy versenyre Egy madáritató az alapja, levágtam az itató elejét és kicsit tágítottam a nyílásán. Hasznos post,sok érdekességet írtál,köszi! Tudnál a témával kapcsolatban esővíz kontra légköri co2 valami oldalt ajánlani? A természetben óhatatlanul előforduló co2 fluktuáció és az akváriumban lezajló hasonló folyamat algásodásra gyakorolt hatásáról mi a meglátásod?
Szia Zsotyi! Hiába kerestem külföldi fórumokon, nem volt nagyon infó. Aztán nem is olyan rég a trópusi vizek co2 tartalmára kezdtem guglizni. És a választ barlangföldtannal, karsztosodással kapcsolatos oldalakon találtam meg. Az esetleges pangó részek CO2 hiánya miatt kialakuló algásodásra gondolsz? Vagy a nappali-éjszakai ingadozásra? Na,én is okostojás vagyok….
Köszi az infót,átnyálazom…. A második kérdésem tényleg nem volt egyértelmű. Én arra gondoltam,hogy a természetben jóval nagyobb co2 és tápanyag,ph ingadozások zajlanak le,mégis valahogy kiegyensúlyozottabb a növények,algák harca,vagy ha úgy tetszik együttélése. Az akiban meg egy kis oda nem figyelés és máris borul a bili. Ez egy elég összetett kérdés, így a válasz is az.
Először is gondoljuk át, hogy milyen különbség van egy nano és egy pár száz literes akvárium között is ezen a téren. Egy kisebb élettérben sokkal gyorsabban megmutatkoznak a következmények. Egy akvárium evidens hogy mesterséges és ZÁRT környezet, a természetben ezzel szemben általában folyamatosan cserélődik a víz, ezért nem gyülemlik fel bizonyos tápanyag.
Egy akváriumhoz képest -még ha az több köbméteres is- egy átlag nagyságú tó vagy folyó is óriási mértékű különbség. Itt véleményem szerint ezen van a hangsúly, a nagy vízmennyiségen és az arányokon. Ha arányaiban egy több ezer hektoliteres tóban is olyan arányban lennének a tápanyagok, mint egy olyan akváriumban ahol algavirágzás van, a tó is algásodna.
Persze ezt a feltételezést most nagyon lesarkítottam, hisz nagyon sok dologtól függ, fény, hőmérséklet, biomassza stb… Nem lehet egyszerűen ilyen téren összehasonlítani még két akváriumot se. Szerintem minden és mindenki egyedi. Normál esetben a természetben fennáll egy körforgás. Nem igaz Nigro?
Rájöttem én is, hogy ezeket a dolgokat már sokan tudjuk de még nem volt sehol így leírva. Azt írod Nigro, hogy a víz felszínének enyhe mozgása is elég levegőt juttat az akváriumba. Az ember ugye azt olvassa az akvarisztikai könyvekben, hogy csak a labirintkopoltyúsok vannak meg levegőztetés nélkül. Azt hallottam, hogy a nem labirintkopoltyúsoknak akkor jó, hogy ha az apró bubik keringenek a vízben, állandóan. A megfelelő időben való levegőztetés ha azt jelenti, hogy éjjel, mert ugye akkor a legnagyobb a CO2 felhalmozódás, akkor a nem lab.
Mellesleg ha Easy Carbo-val biztosítod kicsi akiban a CO2-t, azt is kiviszi a levegőztetés, ha jól gondolkodom ugye? És mit jelent a víz felszínének enyhe mozgatása. Ha viszont picike a szűrő, a talaj menti dolgokat nem szűri ki rendesen.
Nebetiunet: Úgy tudom az Easy Carbo nem vízben oldott CO2, hanem egy összetett vegyület, amelyből a növények közvetlenül a szenet tudják hasznosítani, tehát ebből következően a vízmozgás indifferens.
A víz felszínének enyhe mozgása azt jelenti, hogy a víz fodrozódik, de a hullámok nem törnek meg. Ezt ki kell tapasztalni segít pl. A levegő porlasztókat soha nem értettem igazán… Mármint azokat, amik közvetlen felfelé mennek és kiszállnak a víz felszínén. Ráadásul olyan nagy bubik mennek föl, hogy nem gondolom, hogy sok o2 oldódik be abból. A vízfelszínről való beoldást sokkal jobban el tudom fogadni.
Nem is használnék levegőzetőt, azt vallom, hogy ha egy akvárium túl van telepítve, és szükséges az O2, akkor az már eleve rossz út… Az más kérdés, hogy a növényeknek kell-e az oxigén este. Erre még nem fordítottam figyelmet, csak a nappali co2 re. Lehet be kéne szereznem egy nyomásszabályzót? Most kezdtem el foglalkozni a növényes akváriumokkal, és még csak az utánajárás szintjén vagyok:.
Le van írva mindenhol, hogy lehet buborékszámlálót beiktatni a rendszerbe, illetve ha túl sok a CO2 akkkor ezt kell csinálni, ha túl kevés akkor meg azt…. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudom hogy túl sok vagy túl kevés?
Mennyi az ideális? És a bubiszámlálón mennyi bubinak kell percenként áthaladnia? Ez a szett 60 cm hosszú, vagy annál kisebb akváriumok ellátására alkalmas. A 90 cm hosszú, vagy annál hosszabb akváriumokhoz már saját magunknak kell felépíteni a szén-dioxid beoldásához szükséges rendszert. A CO2 beoldásához kisebb eldobható, és nagyobb újratölthető palackok is rendelkezésünkre állnak. Annak ellenére, hogy a mililiteres palack kicsinek tűnik, három-négy hét alatt fogy ki teljesen az ADA Glass Counterrel mért egy buborék per másodperces, napi órás adagolás mellett, amely egy 60 cm hosszú akvárium CO2 szükségletét biztosítja.
Ennek következtében ezek a patronok még megfelelőbbek egy 60 cm hosszúságúnál kisebb akvárium számára.
Természetesen használhatjuk 60 cm hosszú akváriumokhoz is, így hosszú ideig nem kell törődnünk a CO2 patronok cserélgetésével, emellett környezet kímélőbb is. Annak ellenére, hogy nagyobb rendszerekhez való nyomáscsökkentőre lesz hozzá szükség, megéri elgondolkozni rajta. A nagyobb és a kisebb akváriumokhoz való szén-dioxid rendszerek között a legnagyobb különbség a diffúzor méretében van, amely a vízbe oldja a CO2-ot. A diffúzorok méretét a diffúzorban lévő kerámia porlasztókorong átmérőjének segítségével határozzuk meg.
Ahogy a porlasztókorong mérete nő, úgy nő az akvárium mérete is, amelyet a diffúzor el tud látni CO2-vel.
Például, egy 30 mm átmérőjű porlasztó korong megfelelő egy 90 cm hosszú akváriumhoz, egy 40 mm átmérőjű egy cm-es akváriumhoz, az 50 mm-es pedig egy cm hosszú akváriumot tud ellátni megfelelő mennyiségű CO2-vel. Ha a porlasztókorong átmérője megegyezik, nyugodtan válogathatunk a Pollen Glass Large, vagy a Pollen Glass Beetle kategóriák diffúzorai között az elhelyezés és a kinézet alapján. Bár a New Pollen Glass típusú diffúzorok porlasztó korongjai ugyanolyan méretűek, mint a normál Pollen Glass diffuzoré, sokkal mutatósabbnak látszik a hozzá tartozó glass joint-tal a diffúzorhoz jár alapból és kisebb szívókelyhével.
Választhatjuk még például a Pollen Glass Large t, vagy a Pollen Glass Beetle-t a kialakítása alapján, hiszen mindkettő 30 mm-es porlasztó koronggal rendelkezik.
A befecskendezendő mennyiség a vízinövények típusán és sűrűségén múlik. A Drop Checker nagy segítségünkre lehet a vízben lévő CO2 szintjének megállapításában.
Az akvárium vízének pH értéke a befecskendezett CO2 és a fotoszintézis során felvett CO2 mennyiségével változik. Ha nagy mennyiségű CO2-ot oldunk a vízbe, a pH érték savasabb lesz. Ha kevesebb a CO2, akkor pedig a pH érték lúgosabb lesz. A Drop Checker egy olyan berendezés, amely az akvárium vízében lévő CO2 koncentrációt ennek a szabálynak a felhasználásával állapítja meg.
A Drop Checker-t az akvárium belsejébe helyezzük, kevés akváriumvízzel és pH indikátor folyadékkal töltve. A CO2 befecskendezés mennyisége akkor megfelelő a reggeli villanykapcsolásnál, ha kék színű lúgos a Drop Checkerben lévő folyadék, és zöld enyhén savas a villanykapcsolás után körülbelül 5 órával, amikor a növények a legerőteljesebben fotoszintetizálnak. Ha a folyadék színe kék marad, akkor túl kevés a vízben lévő szén-dioxid.
Ha inkább sárgásnak tűnik, mint zöldnek, akkor túl sok. Az akváriumot érdemes éjszaka a villany leoltása után levegőztetni, hogy elkerüljük a halak hypoxiáját. A Drop Checker egy olyan berendezés, amely a víz CO2 koncentrációját jelzi.
Azt a jellemvonást használja ki, hogy az akvárium pH-ja egyensúlyban van a drop checkerben lévő vízzel, melyhez pH indikátor folyadékot adtunk. Amikor a CO2 beoldódik a vízbe, a víz pH értéke savassá válik a folyadék színe sárgától zöldig változhat. Amikor a CO2 elfogy a vízből, a pH érték lúgossá válik a folyadék színe kékké változik.
A Pollen Glass a CO2 vízbe való befecskendezésére szolgál. A fehér színű diffúziós korong egy speciális kerámiából készül, nagyon finom pórusokkal, melyek a CO2-ot apró buborék formájában eresztik a vízbe. Ezek az apró buborékok a vízáramlatban való keringés során, illetve a víz felszínén keresztül el fognak tűnni.
5 kg-os CO2-vel oltó tűzoltó készülék B – MOBIAK – Zemplén Tűzvédelem
Az email címet nem tesszük közzé. A nevem, email címem, és weboldalcímem mentése a böngészőben a következő hozzászólásomhoz. Visszér kezelése co2-vel az Adatkezelési tájékoztatótés hozzájárulok, hogy a most megadott személyes adataimat az abban meghatározott céllal és módon használják fel. Bejelentkezés Emlékezz rám. Elfelejtett jelszó? Ez a weboldal sütiket kisméretű szöveges fájlokat használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa Visszér kezelése co2-vel Ön számára.
A süti információkat a Látogató böngészője tárolja, és olyasmiket csinál, mint például felismeri, kezelse Ön járt-e már ezen a weblapon, s ha igen, megőrzi a böngészési előzményeket, Visszér kezelése co2-vel például névtelen információkat gyűjt a Látogatókról, ezzel segítve a mi munkánkat, hogy tudjuk, melyik tartalom volt a leghasznosabb az Ön számára. Ha ezt a munkamenet sütit nem engedélyezi, nem tudjuk elmenteni a beállításait, így a honlap minden egyes felkeresésénél újra be kell állítani az összes sütit. Ez a honlap Google Analytics követőkódot használ, amely névtelen információkat gyűjt a látogatókról, kiértékeli a látogatási szokásaikat, majd statisztikákat készít a honlap üzemeltetőjének számára, vagyis számunkra.
Keselése segíti a mi munkánkat, hogy az Ön számára a leghasznosabb információkat jelenítsünk meg. Bővebb Visszér kezelése co2-vel itt: Adatkezelési tájékoztató.
Visszér kezelése co2-vel már említettem, műszaki antitalentum vagyok. Mindenféle barkácsolás inkább nehezemre esik, sem minthogy jólesne. Viszont vannak dolgok, amiket érdemes mindazoknak, akik rendelkeznek minimális kézügyességgel és hozzá való indíttatással, saját maguknak megvalósítani. N-dee leírásából minden ügyes kezű barkácsember elkészítheti a saját, házi készítésű CO2 reaktorát. Bizonyára már sokaknak okozott, vagy éppen okoz fejtörést, hogy kis vízalatti kertjük egyik nélkülözhetetlen tápanyagforrásának talán legfontosabb eszközét, milyen formában Visszér kezelése co2-vel meg.
A legfőbb szempont Visszér kezelése co2-vel a hatékonyság, hiszen akváriumaink díszeiről van szó, Visszér kezelése co2-vel emellett nem elhanyagolható a berendezés ára és összképromboló hatása sem. Vannak viszonylag olcsó és hatékonynak nevezhető gyári CO2 reaktorok, de rejtegetni kell őket a dekoráció, illetve növényeink mögé az akvárium sarkaiban. Ez előbb-utóbb azt eredményezi, hogy az akadályoztatott vízáramlás miatt, nem lesz megfelelő és egyenletes az oldott CO2 szint, az akváriumunk egészét nézve. Aztán vannak a dizájnos, vagy éppen medencén kívüli megoldások, mint például a különböző üveg diffúzorok és Visszér kezelése co2-vel már egy-két gyártónál megjelenő külső reaktorok.
Ezek nagyon hatékonyak és nem rondítjuk velük medencénket sem, de vagy meglehetősen drágák vagy csak nehezen, illetve egyáltalán nem beszerezhetőek hazánkban.
E bevezető után, szeretnék bemutatni nektek egy olyan külső CO2 reaktor megoldást, ami hatékony, rejtve marad akváriumunk csodálója elől, szinte minden beszerezhető hozzá kis hazánk bármely részén és nem utolsó sorban olcsó is. A hozzávalók: 1db cukorfok mérő edény, ez egy kb. Először is beszerezzük Visszér kezelése co2-vel plexihengert, a Pipe Life csövet, a 4mm átmérőjű kemény műanyag csövet.
Pipe Life-ból többféle van, én es belső átmérőjűt vettem, ennek a külseje 13mm, erre a Visszér kezelése co2-vel es csövét igen passzosan rá lehetett Visszér kezelése co2-vel, mindenféle bilincsek, meg patentok nélkül.
Aztán vágunk egy mintának való darabot a Pipe Life csőből, fogjuk a plexihengert, meg a 4mm-es csövet és szépen elcammogunk esztergályos barátunkhoz. Két dugót csináltatunk vele epoxy hengerből ha nincs neki, tudni fogja honnét kell szerezni. Az egyik dugó a befolyó oldalé, ez kb. Erre kell még 3 furat, 2db 4mm-es és egy nagyobb a Pipe Life csőnek. A másik dugó a kifolyó oldalra kerül, ez kb. A mintákat mindenképpen vigyük magunkkal, mert így olyan passzosra tudja csinálni a szaki, hogy szinte ragasztó sem kell majd Visszér kezelése co2-vel.
Célszerű a dugókra mm mély hornyokat Visszér kezelése co2-vel csináltatni mert, ha ebbe nyomjuk majd a ragasztót, akkor az nem fog a dugó és a cső fala között kipréselődni.
Ha ezekkel megvagyunk, és beszereztük a Visszér kezelése co2-vel kelléket is, akkor nekiállhatunk összeállítani reaktorunkat a mellékelt rajz alapján. Remélem sikerült olyat kreálnom, amin Visszér kezelése co2-vel lesz nehéz eligazodni. A befolyó oldali dugón átfűzött 4mm-es légtelenítő csövet, vagy húzzuk vissza a dugó henger felé néző oldalának vonalába, vagy ott vágjuk el, mert nem fogjuk tudni üzembehelyezés után teljesen lelégteleníteni a reaktort, hiszen a cső szája felett megáll a levegő. Nekem a henger alján egy durva szivacsdarab van, ami megakadályozza, hogy a víznyomás oldatlanul kitolhassa a CO2 bubikat.
Lehet a hatékonyság fokozására a hengerbe tenni biolabdákat, golyókat, stb.
Ennek már csak a fantázia szabhat határt. Ha esetleg tisztításra kerülne sor, csak csatlakoztassuk egy tömlővel a csaphoz és jó erős vízsugarat engedjünk keresztül rajta, ez ki fogja pucolni rendesen. Végül itt vannak a képek, amik már a beüzemelt állapotot mutatják. Nálam egy hónapja megy szivárgásmentesen, a Sera reaktorból pedig lett egy csinos kis Visszér kezelése co2-vel. Related Posts Csak egy kis kutatás A feleségem ma délután csak úgy mellesleg megjegyezte, hogy “ma beneveztem a blog Variconisod egy Visszér kezelése co2-vel Közkívánatra felkerült az oldalra egy chat, ami még könnyebbé teszi az azonnali és gyors eszmecserét.
Nehéz szülés volt, de elkészült a blog Variconis bővítése.
Mostantól bárki feltölthet képet az akváriumáról. A tapasztalatok alapján csak azok gondolkodjanak ilyen külső reaktor üzembe helyezésén, akiknek elég erős a külső szűrőjök. Ez fogja biztosítani azt, hogy a henger tetején minél kevesebb gáz gyűljön össze. Egy eheim pro al Visszér kezelése co2-vel. A gyári megoldás itt található:. Én ilyenből vásároltam kettőt a literes akváriumomhoz. Olvastam korábban egy olyan javaslatot, amit szerintem érdemes megfontolni.
Az egyik akvarista a légtelenítő csap utáni csövet meghosszabbította és felvezette az Visszér kezelése co2-vel. Ezzel elérte, hogy gond nélkül kinyithatja a csapot, nem kell attól tartani, hogy a gáz mellett némi víz is kikerül a csövön. A külső reaktorok nagyon jól működnek és nem rontják az összképet.
Ismerek olyat is, aki a levegőztetést is egy ilyen reaktoron keresztül olja meg éjszakánként. Mennyire erős a hangja a reaktorodnak? Úgy hallottam, hogy egy rosszabb konstrukció elég hangos tud lenni. Jó megoldásnak tartom, hogy levegőztetőt használsz a buborékok porlasztására a Visszér kezelése co2-vel belül.
Így valóban jobb beoldást tudsz biztosítani, volt aki a gyári reaktorba is ilyet tuszkolt. Az elején tervbe volt, hogy gyömöszölök még valami plusz tölteléket is a reaktorba, de egyelőre a síma porlasztással is egész jól ellátja a L-t. Ez a hálós módszer ugynakkor tetszik úgyhogy lehet, hogy kipróbálom. Nagyobb akváriumok ellátásához, viszont én is mindenképpen javaslom valamiféle vízmegtörő közeg használatát. Nagyon tetszik az otlet, mar en is gondolkodtam hasonloban.
Egyenlore keramia co2 diffusort hasznlok.
Lehet hogy naiv kerdes: de ugye az egesz reaktor a szurobol kifolyo szarra teszed. Ugye akkor a befolyo szarnak a viz alatt kell lennie, es nem felette csobog bele a vizbe. Nem baj az, ha a Cvel dusitott viz az akvarium feso reszebe kerul? Nem szokik el a vizfelszinen keresztul? Kelloen lejut az also vizretegekhez is? Nalam mindig kerdes volt, hogy hova kell tenni a diffusort a legoptimalisabb co2 adagolas celjabol.
Most a szurokkel ellentetes sarokban, hatul van. Vegul is szepek a novenyek, de lehet hogy sok co2 pazarlodik el. Esetleg erdemes tobb kissebb diffuzort elhelyezni?
Visszér kezelése co2-vel, nálam az esőztető lent van a felszín alatt kb. Eleinte féltem, hogy nem tudja majd a vízfelszínt tisztán tartani, de eddig nem volt ilyen gondom. A CO2 eloszlás is jó, mert egy héten keresztül mértem a pH-t és a KH-t a víz alsó és Visszér kezelése co2-vel rétegiből vett mintákkal és ezek alapján nem tapasztaltam eltérést. Egyébként, ha valaki nem az esőztetőn keresztül akarja bevinni a CO2-ot, akkor egy külső szivattyúval máshonnan is megteheti. N-dee, a megoldásod valójában az egyetlen általam ismert nyerő örülök, hogy több dologban is végre egyetértek egy Visszér kezelése co2-vel akvaristával.
Az esőztető felszín alatt történő elhelyezésével a hátsó falon pl.
Ha elég hosszú esőztetőt használunk, akkor az akvárium teljes hosszában elszórhatjuk a CO2-vel dúsított vizet, amely a talaj mentén visszamegy a beszívócsőhöz csövekhez a két oldalon jobb esetben és úgy megy a szűrőbe vissza. Ezzel megteremti a megfelelő körforgást. Az általam ismert nagyobb akvaristák általában kicsit közelebb teszik az esőztetőt a felszínhez mint N-Dee Visszér kezelése co2-vel azért, hogy a megfelelő mozgatással a levegőztetést is megoldják azért nem törik meg a felszín…de Visszér kezelése co2-vel nem sokat változtat a dolgokon.
Mi már az Akvaristán beszélegtünn erről és örülök, hogy tökéletesen érthető formában ide is felkerült. Ebben a kivitelezésben a leggyengébb láncszem, az esztergályos szerzés. Én ismerek esztergályost, de az nagyon nehézkes arc, így inkább nem biznám meg.
De volna egy olyan kérdésem, hogy tudnál-e, nekem is legyártani egy ilyen reaktort. Hajlandó volnék a költségeden felül is fizetni érte. Nekem nem nagyon van időm ez után rohangálni, de ezt a megoldás tartom a legjobbnak. Ha nem, akkor összedugjuk fejünket Nigroval, mert mintha ő is rákattant volna erre Visszér kezelése co2-vel lehetőségre.
Az Aquamas reaktoromat elnézve ezt boltban kapható csatornázáshoz vagy vízszereléshez használt illesztőkből elég jól össze lehet ragasztani. Ha kell a minta, oda tudom adni Nigro-nak kölcsönbe az egyik reaktort. Nigro: had gratuláljak az oldalhoz. Mióta rátaláltam az egyik kedvenc időtöltésem lett az olvasgatása.
Ami a külső CO2 reaktort illeti eszembe jutott, hogy a vízhűtésekhez Visszér kezelése co2-vel használnak hasonló tartályokat. Találtam is egy srácot aki csinál ilyeneket nem olyan vészes áron. Egyébként orvosi-gyógyászati segédeszközöket árusító, vagy borászati kellékekkel foglalkozó szaküzleteket próbáltál már? Ott is szokott ilyen előfordulni.
Dugjátok össze a fejeteket Nigroval, aztán majd januárban visszatérünk rá mire jutottatok, mert nálunk hamarosan karácsonyi leállás lesz a cégnél és a srác is kollégám. Ettől függetlenül megoldható a dolog, csak az anyag, meg a posta lesz az ára, de összeragasztani ti fogjátok, nehogy az én fülem égjen, ha ázik a lakás!
OFF: keymaker, azt jól tudom, hogy Visszér kezelése co2-vel vagy általában a külföldi Visszér kezelése co2-vel nem postáz ki töltött co2 palackot? Az AquaDiskont-os Thomas már mondta, hogy postán nem szabad palackot küldeni. Egyébként is jobb ha olyan palackot vásárolsz, amit egyszerűbb tölteni magyarországon később. A drop checker-es írás hozzászólásainak végén Viktorlantos írt egy elérhetőséget, ahol Linde és Messer palackokat lehet vásárolni, első körben azt próbálnám meg.
Most láttam Visszér kezelése co2-vel, hogy mennyi hasznos hozzászólás született ahhoz a témához. Co palackot Én 10 ezer Ft-ért vettem a 10 kg-ost. A Visszér kezelése co2-vel segítségével Aztán elcseréltem egy 5 kg-ra. Utána a csere telepen cseréli a Messer.
Szerintem ez a legolcsóbb verzió! Szó esett itt a külső reaktorokról, van egy témába vágó kérdésem, ha nem baj.
SZóval a kérdésem az, hogy tervezek co2 adagolást, rakhatok majd egy gyári diffuzórt a külső szűrőakváriumba, vagy mindenképp a nagy akváriumba kellene tennem?
A nagyobb lányomnak összeraktam egy literes növényest, magasnyomású co2 vel, neki van még rá ideje, bár néha már unja, mivel egy fodrászathoz vezető folyosón van, sokan látják, arra napi fél óra, plusz hétvégén egy fél nap rámegy. Heti 20 óra kb, a metszés, és a macerás óvatos 50% os vízcsere.(nem az enyém. S Cerebrovascularis reservkapacitás (CRK) vizsgálat CO2-vel. A lélegzet visszatartása következtében kialakuló véráramlási sebesség változásának vizsgálata az arteria cerebri mediában transcranialis Dopplerrel.
A nyálmirigy kivezetőcsövének tágító kezelése. 12/29/ · Nekem van DC-m es elesztos co2-vel probalkozok es 35 literes az aksim. Az élesztős löttyöt érzésre keverem. Szabályzó csapom nincs hozza úgy hogy annyi bubi jön amennyit képes produkálni a rendszer. Még nem volt ra példa hogy túl sok lenne. A rákok, halak teljesen jol voltak, a DC zöld színű volt eddig mindig, sárgára még. A CO2-vel az a gond, hogy sokkal nagyobb nyomáson működik, mint a levegőztető. bar nyomás van benne kb. Ezt a hagyományos szilikon cső nehezen viseli. Ha az ipari oxigénes cső bírja hosszú távon a nyomást és nem keményedik nagyon ki, akkor okés.
A szódás szifonosból egy . Ahogy a porlasztókorong mérete nő, úgy nő az akvárium mérete is, amelyet a diffúzor el tud látni CO2-vel. Például, egy 30 mm átmérőjű porlasztó korong megfelelő egy 90 cm hosszú akváriumhoz, egy 40 mm átmérőjű egy cm-es akváriumhoz, az 50 mm-es pedig egy cm hosszú akváriumot tud ellátni megfelelő mennyiségű.
5 kg-os CO2-vel oltó tűzoltó készülék 113B – MOBIAK
Úgy tűnik a JavaScript Visszér kezelése co2-vel van kapcsolva a böngésződben. A legjobb élményhez az oldalunkon, győződjön meg róla, hogy a JavaScript be van co2vel a böngészőjében. A Visszér kezelése co2-vel akkor fotoszintetizálnak, amikor a leveleiket megfelelő fény éri. Ehhez a vízben lévő tápanyagokat és CO2-ot szén-dioxidot használnak fel, mely során szőlőcukrot, és oxigént termelnek.
A vízinövények a szőlőcukrot a növekedésükhöz használják fel, míg az oxigént kibocsájtják leveleikből, melyet az co22-vel élő halak és mikroorganizmusok használnak fel a légzésük során. Míg az alapanyagok közül a víz minden esetben megtalálható, a CO2 kevésnek bizonyulhat. A CO2 az akváriumba beoldással, illetve a halak és a mikroorganizmusok Visszér kezelése co2-vel során kerül be. Amennyiben az akváriumban sok növényt tartunk erős megvilágítás alatt, a növények gyorsan elfogyasztják a vízben jelen lévő CO2-ot a fotoszintézis során. A vízben levő CO2 kiürülése a növények fotoszintetizációjának abbamaradását okozza. Ha az akváriumban ilyen körülmények állnak fent a növények Viszzér tudnak szépen és egészségesen fejlődni.
A növényes akvarisztika egyik legfontosabb eleme.
Nélküle jóval nehezebb szép, egészséges növényeket nevelni víz alatt. Az, hogy milyen módszerrel állítjuk elő, mindegy. A lényeg, hogy megfelelő mennyiségben Visszér kezelése co2-vel oldott állapotban legyen jelen a vízben. Hogy miért mondom ezt? Sokan azt gondolják, hogy ha sok CO2 buborék van a vízben, akkor minden rendben. Akkor van minden rendben, ha vízben oldott formában van jelen. Ekkor szénsav keletkezik.
Ez pedig szinte mindenkinek ismerős dolog. Az üdítők is így vannak megbolondítva. Ezért kicsit el is kanyarodnék, és szemléletes példákkal igyekszem érzékeltetni a széndioxid vízzel való kapcsolatát. Mire kell ügyelni, a beoldott CO2-vel kapcsolatban? Például, hogy a nagy nehezen beoldott gáz ne illanjon el olyan gyorsan.
Kedvenc példáimat fogom most felhozni! Ha egy pezsgőspoharat leteszünk az asztalra, egy másikat pedig co2-vl kevergetünk, akkor arra leszünk figyelmesek, hogy Visszér kezelése co2-vel kevergetünk, abból a szénsav elég gyorsan elszökik. Amelyik az asztalon állt, az később is kellemesen csípi a nyelvünket.
Tehát, az erős vízmozgás nem kedvez a beoldott széndioxidnak. Az a baj, hogy az akvárium nem pezsgőspohár. Nekünk fontos, hogy a medence egyik felén beoldott CO2 az egész akváriumban egyenletesen jelen legyen. Tehát a dolog látszólag ellentétes, mégis szükséges a víz keringetése más szempontból is, de ezt most nem részletezem.
Erre alkalmas az esőztető és a lilly pipe de csak akkor, ha nem Visszér kezelése co2-vel. Ismét a példával élve, ha egyik pohárból a másikba öntögetném a pezsgőt, sokkal hamarabb elmenne az ereje, mintha kevergetném.
Sok akvárium viszont túl hosszú ahhoz, hogy egy esőztető, vagy a lilly pipe kellőképp hatékony legyen az egyenletes eloszlásban. A tapasztalatom Visszér kezelése co2-vel, hogy 1 méternél hosszabb Visszér kezelése co2-vel már ilyenek. Ilyenkor tesznek jó szolgálatot a vízforgató pumpák. Kicsik, szolidak és kezflése kis fogyasztásúak. Tehát a levegőztetés és a CO2 adagolás együtt nem nyerő.
Ezzel nem mondom azt, hogy nincs szükség levegőztetőre, de csakis a megfelelő időben. Éjszaka sokan használják, akiket nem idegesít co2-cel pumpa és a porlasztókő zaja.
Hasznos, mert éjjel nem csak a halak, de a növények is oxigént fogyasztanak. Én nem használom mert azt vallom, hogy a víz felszínének enyhe kezepése juttat a vízbe Visszér kezelése co2-vel mennyiségű oxigént, de sok japán növényes esküszik rá, hogy jobb eredményeket lehet így elérni. Még egy érdekes dolog a végére: Sokan kérdezik, hogy akkor a természetben hogy kerül Visszér kezelése co2-vel CO2 a vízbe? Közkívánatra felkerült az oldalra egy chat, ami még könnyebbé teszi az azonnali és gyors eszmecserét. A feleségem ma délután csak úgy mellesleg megjegyezte, hogy “ma beneveztem a blog Variconisod egy versenyre Egy madáritató az alapja, levágtam az itató elejét és kicsit tágítottam a nyílásán.
Hasznos post,sok érdekességet írtál,köszi!
Tudnál a témával kapcsolatban esővíz kontra légköri co2 valami oldalt ajánlani? A természetben óhatatlanul előforduló co2 fluktuáció és az akváriumban lezajló hasonló folyamat algásodásra gyakorolt hatásáról mi a meglátásod? Szia Zsotyi! Hiába kerestem külföldi fórumokon, nem volt nagyon infó. Aztán nem is olyan rég a trópusi vizek co2 tartalmára kezdtem guglizni. És a választ barlangföldtannal, karsztosodással kapcsolatos oldalakon találtam Visszér kezelése co2-vel. Az esetleges pangó részek CO2 hiánya miatt kialakuló algásodásra gondolsz?
Vagy a nappali-éjszakai ingadozásra? Na,én is okostojás vagyok…. Köszi az infót,átnyálazom…. Kzelése második kérdésem tényleg nem volt egyértelmű. Visszér kezelése co2-vel arra gondoltam,hogy a természetben jóval nagyobb co2 és Visszér kezelése co2-vel ingadozások zajlanak le,mégis valahogy kiegyensúlyozottabb a növények,algák harca,vagy ha úgy tetszik együttélése. Az akiban meg egy kis oda nem figyelés és máris borul a bili. Visszér kezelése co2-vel egy elég összetett kérdés, így a válasz is az. Először is gondoljuk át, hogy milyen különbség van egy nano és egy pár száz literes akvárium között is ezen a téren.
Egy kisebb élettérben sokkal gyorsabban megmutatkoznak a következmények. Egy akvárium evidens hogy mesterséges és ZÁRT környezet, a Visszér kezelése co2-vel ezzel szemben általában folyamatosan cserélődik a víz, ezért nem gyülemlik fel bizonyos tápanyag. Egy akváriumhoz képest -még ha az több köbméteres is- egy átlag nagyságú Visszér kezelése co2-vel vagy folyó is óriási mértékű különbség. Itt véleményem szerint ezen van a hangsúly, a nagy vízmennyiségen és az arányokon.
Visszér kezelése co2-vel arányaiban egy több ezer hektoliteres tóban is olyan arányban lennének a tápanyagok, mint egy olyan akváriumban ahol algavirágzás van, a tó is algásodna.
Persze ezt a feltételezést most nagyon lesarkítottam, hisz nagyon sok dologtól függ, fény, Viszsér, biomassza stb… Nem lehet egyszerűen ilyen téren összehasonlítani még két akváriumot se. Szerintem minden és mindenki egyedi.
Normál esetben a természetben fennáll egy Visszér kezelése co2-vel. Nem igaz Nigro? Kezelées én is, hogy ezeket a dolgokat már sokan tudjuk de még Visszér kezelése co2-vel volt kzeelése így leírva. Azt írod Nigro, hogy a víz felszínének enyhe mozgása is elég Visszér kezelése co2-vel juttat az akváriumba. Az ember ugye azt olvassa az akvarisztikai könyvekben, hogy csak a labirintkopoltyúsok vannak meg levegőztetés nélkül.
Azt hallottam, hogy a nem labirintkopoltyúsoknak akkor jó, hogy ha az apró bubik keringenek a vízben, állandóan.
A megfelelő időben való levegőztetés ha azt jelenti, hogy éjjel, mert ugye akkor a legnagyobb Visdzér CO2 felhalmozódás, akkor a nem lab. Mellesleg ha Easy Carbo-val biztosítod kicsi akiban a CO2-t, azt is kiviszi a levegőztetés, ha jól gondolkodom ugye? Visszér mit jelent a víz felszínének enyhe mozgatása. Ha viszont picike a szűrő, a talaj menti dolgokat nem szűri ki rendesen. Nebetiunet: Úgy Visszér kezelése co2-vel az Easy Carbo nem vízben oldott CO2, hanem egy összetett vegyület, amelyből a növények közvetlenül a szenet tudják hasznosítani, tehát ebből kezelsée a vízmozgás indifferens.
A víz felszínének enyhe mozgása azt jelenti, hogy a víz fodrozódik, de a hullámok nem törnek meg.
Ezt ki kell tapasztalni segít pl. A levegő porlasztókat soha nem értettem igazán… Mármint azokat, amik közvetlen felfelé mennek és kiszállnak a víz felszínén. Ráadásul olyan nagy bubik mennek föl, hogy nem gondolom, hogy sok o2 oldódik be abból. A vízfelszínről való beoldást sokkal jobban el tudom fogadni. Nem is használnék levegőzetőt, azt vallom, hogy ha egy akvárium túl van telepítve, és szükséges az O2, akkor az már eleve rossz út… Az más kérdés, hogy a növényeknek kell-e az oxigén este. Erre még nem fordítottam figyelmet, csak a nappali co2 re.
Lehet be kéne szereznem egy nyomásszabályzót? Most kezdtem el foglalkozni a növényes akváriumokkal, és még csak az utánajárás szintjén vagyok:.
Le van írva mindenhol, hogy lehet buborékszámlálót beiktatni a rendszerbe, illetve ha túl sok a CO2 akkkor ezt kell csinálni, ha túl kevés akkor meg azt…. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudom hogy túl sok vagy túl kevés? Mennyi az ideális? Keezlése a bubiszámlálón mennyi bubinak kell percenként áthaladnia? Üdv ismét! A lassú változásokra képes reagálni.
A gyors változásokra nem. Minden élőlénynek van egy bizonyos alkalmazkodó képessége.
Minél kevesebb, annál kisebb a túlélési esély. Az év milliók alatt a kevésbé életképesek kikoptak, vagy csak olyan helyen Visszér kezelése co2-vel elzárt helyek, endemizmusok maradtak meg, ahol a feltételek még ideálisak a számukra. Az otthoni akváriumban ami zárt rendszer, sokkal hamarabb eljutunk arra a pontra ahol az élőlény legyen az növény, hal, vagy mikroorganizmus, az alkalmazkodóképességének határához jut és elpusztul.
Ha a határokon belül maradunk nem lehet gond. Ezt tapasztalom folyamatosan. ATI: Egyetértek azzal amit írtál, épp ezért az előző hsz. Csak kérdés, hogy én vagyok-e a megfelelő személy rá…? Jó hogy le van írva na!
Nebetiunet: A picike levegőbubikkal is pont ugyanaz a baj, ami a CO2 bubikkal nincsen beoldva a vízbe. Viszont egy megfelelően szűrt és nem agyon telepített akváriumban nincs szükség rá.
Maximum éjszaka. Visszér kezelése co2-vel ezt fogod tapasztalni, ha esetleg éjszaka elkezdenek a halak pipálni. Egy jól méretezett külsőszűrő tökéletesen ellátja a levegőztetés és szűrés feladatát.